Firma

Profil

HSG działa w branży automatyki przemysłowej i specjalizuje się w projektowaniu, jak również wyposażaniu firm w instalacje przemysłowe oraz systemy kontroli lokalnej i zdalnej procesów przemysłowych. HSG jest integratorem systemów zaopatrującym w zaawansowane rozwiązania automatyki, skupiającym się przede wszystkim na rynkach: farmaceutycznym, spożywczym, papierniczym, stoczniowym, tekstylnym i transportu bliskiego.

Pasja do pracy oraz zaangażowanie w jakość i innowacje są siłą napędową, której klienci doświadczają podczas pierwszego spotkania z HSG.

Inwestowanie w badania i rozwój, poświęcenie i dbałość o szczegóły wyróżniają HSG na tak dużym rynku jakim są rozwiązania automatyki przemysłowej. Doświadczenie i "know-how" zdobyte przez wiele lat działalności umożliwiają świadczenie szerokiej gamy usług wysokiej jakości, które mogą wspierać klientów od pierwszego etapu począwszy od oceny aż do wykonalności jakiegokolwiek projektu "pod klucz".

W celu lepszego zaspokojenia potrzeb rynku automatyki przemysłowej, w HSG Engineering wyszczególnić można trzy odrębne działy:

  • HSG Engineering projektowanie hardware & software systemów sterowania i nadzoru
  • HSG System projektowanie instalacji od przyrządu do systemu sterowania i zasilania
  • HSG Inox projektowanie nowych maszyn procesowych lub ich modernizacja

Struktura HSG pozwala na swobodne zarządzanie pod względem administracyjnym, logistycznym oraz projektowym we wszystkich opisanych powyżej oddziałach.

HSG Engineering posiada ISO 9001-2015 potwierdzony celami jakości opisanymi tutaj.


Historia

Firma HSG Engineering powstała w 2003 roku, na skutek starań jej założyciela, który przez dziesięć lat zdobywał bogate doświadczenie w grupie Romaco – specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań dla rynku farmaceutycznego, która wkrótce potem została przejęta przez grupę IMA z Bolonii.

W 2009 roku, do założyciela firmy dołączył wspólnik, z dużym 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania dla sektora automatyki, służącego kontroli i nadzorowi w przemyśle, jak i walidacji rynku farmaceutycznego, opracowanego w lokalnym integratorze systemów.

Wspólnie stworzyli nowoczesną, kompetentną i profesjonalną firmę. Zespół wysoko wykwalifikowanych i zorganizowanych specjalistów, stanowi strukturę, która pozwala analizować projekt klienta końcowego pod różnymi względami i kwestiami technicznymi.